news


У минулу п'ятницю в спорткомплексі Гуляйполя пройшов матч між запорізькими футболістами з команди «Суспільна взаємопоміч» і вихованцями місцевої школи-інтернату для дітей з особливими освітніми потребами. Ініціатором матчу виступили запорізькі волонтери з громадської організації «Суспільна взаємопоміч» і благодійного фонду «Щаслива дитина», які впевнені в тому, що на зміну роздачі цукерок та іграшок повинна прийти «розумна благодійність».

- Роздача цукерок та іграшок, на мою думку, вирощує в дітях споживацьке ставлення до дорослих і до світу. Тому ми робимо все для того, щоб їх чомусь навчити, - говорить керівник програми сімейного влаштування дітей «Щасливого дитини» Юлія Дойкова. - Ми за «розумну благодійність», коли замість цукерок та іграшок, ми даруємо дітям настрій, емоції і головне - навички. В даному випадку, це розвиток спортивних навичок.

Яскраві емоції в ході матчу, дійсно, били через край - Гуляйпільська дітвора у всю підтримувала свою команду, зустрічаючи радісними вигуками кожен забитий у ворота запоріжців м'яч. Досвідчені запорізькі футболісти дали можливість гуляйпільців відчути в повній мірі спортивний азарт - не раз м'яч опинявся у воротах гостей. Що викликало непідробну радість у дітлахів і їх щире радість.

Незважаючи на гостроту багатьох гольових моментів, обидві команди були підкреслено коректні до один до одного. Відображенням цього став і не менш «коректний» рахунок - 12:12. Перемогла дружба і, треба думати, «розумна благодійність».

- 1 грудня нашій футбольній команді буде один рік і на сьогоднішній момент в Молодіжній футбольній лізі, в літньому чемпіонаті ми йдемо до першого місця - у нас 15 перемог і жодної поразки, - розповіла волонтер «Суспільної взаємопомочі» Аліна Рудий. - Але сьогодні для нас найголовніше було - це емоції дітей! Коли діти посміхаються, радіють - це чудово і зворушливо!

Додатковим приводом для позитивних емоцій для особливих гуляйпольских пацанів і дівчат стали два футбольних м'ячі, які їм подарував учасник «Суспільної взаємопомочі» Павло Нікітченко.

- Ми дуже вдячні «Суспільній взаємопомочі» за організацію такого заходу, - зазначив директор Гуляйпільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Сергій Столяренко. - Для дітей Надзвичайно Важливі Такі заходи, тому что Завдяк ним діти відчувають себе частина соціуму, Аджея в нас не звічайні діти - діти, в якіх особливі освітні спожи.

Всього в комунальному закладі Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Запорізької обласної ради навчаються 211 дітей, з яких 58 діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.