новини

26 ілюстрованих екземплярів посібника «Пам’ятка військовослужбовцю: права, відповідальність і гарантії захисту», разробленого громадською організацією «Юридична сотня» і затвердженого Міністерством оборони України, вручили сьогодні керівництву та особовому складу Центрального об’єднання районного військкомату Запоріжжя запорізькі волонтери Павло Нікітченко й Аліна Рижий. Вони є засновниками громадської організації "Суспільна взаємопоміч", яка своїм головним пріоритетом бачить допомогу Збройним силам України.

З початку російсько-української війни Павло Нікітченко й Аліна Рижий надавали як фінансову, так і юридичну допомогу українській армії. Черговим етапом цієї діяльності стало видання даного посібника, який повинен стати настільною книгою військкома. Планується, що у військкоматах і військових частинах регіона ці посібники розмістять у "червоні кутки" і їх зможе прочитати будь-який бажаючий.

- У військовій сфері існує велика кількість законів і підзаконних актів - усі вони, грубо кажучи, розкидані, - говорить військовий комісар Центрального ОРВК Запоріжжя Геннадій Яременко. – Дуже зручно, що усі основні норми війскового права у цьому посібнику зібрані, як мовиться, під однією обкладинкою. Завдяки цьому людина зможе прийти у військкомат, подивитися, які пропонуються умови оформлення на контракт, які для цього потрібні документи. Цей методичний посібник стане чудовою допомогою для наших працівників.

У пам’ятці можна знайти відповіді на злободенні питання, які ставлять демобілізовані і чинні військовослужбовці, які знаходяться у зоні АТО. А саме: про правове регулювання мобілізації підприємців-фізичних осіб;, речове забезпечення при мобілізації; майно, що його треба повернути при демобілізації; порядок отримання військового жетона; щомісячні види додаткового грошового забезпечення; про грошову винагороду за успішне виконання бойового завдання; відпустку і її види; порядок звертання по медичну допомогу; речове забезпечення у мед закладах; предмети, що видаються при виписці з лікувальних закладів; про дострокове звільнення і звільнення в запас; порядок оформлення статусу УБД; документи, що є обов’язковими для підтвердження участі в АТО; види відповідальності; оскарження дисциплінарного стягнення; відповідальність за знищення і псування військового майна; правопорушення, скоєні в бою.

- Зусилля нашої організації сосереджені виключно на допомозі армії, - розказав Павло Нікітченко, виступаючи перед особовим складом війсккомату. - При цьому акцент у нашій діяльності ми робимо на юридичній допомозі нашим військовим.

- Не дивлячись на двадцатирічний юридичний стаж, зізнаюсь честно – спочатку нам було дуже складно, оскільки військове законодавство надзвичайно складне і має свої особливості, - відзначила у своєму виступі юрист-волонтер Аліна Рижий. - Проте ви взавжди можете звернутися по правову допомогу до нас - ми не відмовляємо в юридичній допомозі нашим захисникам. Упевнені, що і даний посібник стане надійним юридичним помічником у вашій діяльності.

Нагадаємо, що раніше за участі громадської організації «Чесне Запоріжжя» і Аліни Рижий буловидано брошуру для учасників АТО; у ній описувалося, яким чином можна оформити статус УБД, а також порядок оформлення земельної ділянки для учасників АТО у подробицях.