Проекти

Невіддільною частиною будь-якої війни є поранення і травми. Оперативно надана допомога у перші хвилини після поранення є визначним фактором того, чи буде людина жити далі. Якщо цю допомогу надано професійно, то у потерпілого шанси вижити зростають у сто разів.

Тактична медицина, по суті, представляє собою ряд екстрених заходів для спасіння потерпілого до приїзду швидкої допомоги (у мирний час) або до доставки його до пересувного або тилового госпіталю (в умовах воєнних дій). Тому надання першої долікарської допомоги – це перше, чому треба навчати військових.

Завдяки злагодженій роботі волонтерів і організацій, курс тактичної медицини проходить більшість військово-службовців. Їх навчають рятувати пораненим життя за лічені хвилини і намагаються довести їхні дії до автоматизму, як це прийнято в арміях США і країн НАТО.

Воєнна «аптечка» повинна містити спеціалізовані препарати, які допомогають у перші хвилини після поранення і здатні попередити летальний кінець. За даними Міністерства оборони України, досвідчені воєнні хірурги зупинили свій вибір на фельдшерских і хірургічних наборах «НАТОвського» зразку.

Індивідуальні аптечки передбачені для військових, які знаходяться за межамии частини і базових пунктів. Для вирішення максимальної кількості проблем набор повинен включати більше 30 медичних засобів. Орієнтовна вартість кожної аптечки більше 1000 грн. Загальна потреба – більше 5 000 одиниць наборів. Крім того, необхідно зробити окрему закупівлю аптечок для інструкторів і фельдшерів.

Одним із напрямків нашої волонтерської організації «Суспільна взаємопоміч» є забезпечення українських військових індивідуальними аптечками для надання екстреної медичної допомоги.

Ми і наші підопічні будемо глибоко вдячні за будь-яку допомогу – матеріальну або фактичну (надання наборів із достатнім строком придатності і відповідної якості).