Проекти

Армію можна порівняти з механізмом годинника, який складається з великої кількості деталей. Усі вони виконують різні функції і завдання, але все це заради однієї цілі – йти вперед. Те саме відбувається і на війні. Загони української армії на передовій виконують функцію наступу і відбиття атаки. Спецпідрозділи, яких «не видно», забезпечують першим можливість це здійснювати.

Мова йде про полки спеціального призначения, у склад яких часто входять вузькопрофільні спеціально навчені бійці, які мають досвід виконання специфічних завдань, таких як розвідка, проникнення в тил ворога з метою добути інформацію і потім передати її, виявлення і попередження можливих диверсій, провокацій, засад і ймовірних нападів з різних боків за межами фронту.

Функції даних підрозділів потребують наявності спеціальних засобів оборони і нападу, транспорту з вузькоспрямованими характеристиками, комплектів унікальної системи радіозв’язку, приладів ідентифікації і стеження, питних систем і портативних фільтрів для води, спеціальних аксесуарів, польових периметрів охорони, якісних інструментів для саперів, мобільної техніки тощо. Проте насправді маємо іншу картину.

Ці групи, як правило, нечисленні щодо складу, але багатовитратні в плані фінансування. Тому для успішного виконання специфічних задач українським військовим гостро необхідна допомога волонтерів.

Волонтерська організація «Суспiльна взаємопомiч» успішно виконує місію з забезпечення військ